نوبران چوب
تماس بگیرید

نصاب کابینت آشپزخانه در قم

نصاب کابینت آشپزخانه در قم

کابینت آشپزخانه یکی از مهم‌ترین ارکان درون آشپزخانه هستند و حضور آن‌ها نقش زیادی در زیبایی منزل دارد. کابینت‌های آشپزخانه ازنظر رنگ و مدل، باید با دکوراسیون منزل هماهنگ باشند و با چیدمان وسایل  منزل هارمونی داشته باشند تا به کمک هم ترکیب چشم‌نوازی را در نظر بیننده پدیدآورند. علاوه بر این، ساخت کابینت‌ها از متریال باکیفیت و بادوام، مسئلهٔ مهم دیگری ست که به زیبایی و ماندگاری کابینت‌ آشپزخانه کمک بسیاری خواهد کرد.

گزینهٔ دیگری که در پدید آوردن ۱ ترکیب زیبا در آشپزخانه، از اهمیت بسزایی برخوردار است، شیوهٔ نصب کابینت‌هاست که چنانچه خوب و حرفه‌ای صورت نگیرد، دوام و کیفیت کابینت‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. نصب غیرحرفه‌ای و غیراصولی کابینت و یا عدم توجه به نکات کوچک و بااهمیت در مراحل نصب کابینت، علاوه بر اینکه به‌ظاهر و دوام کابینت ضربه می‌زند، هزینه و متریال مصرفی را نیز هدر می‌دهد و شمارا ناگزیر خواهد کرد به‌زودی و با صرف هزینهٔ اضافی، کابینت‌هایتان را تعمیر و یا حتی تعویض کنید.

در این محتوا از وب‌سایت نوبران چوب قصد داریم راجع به اهمیت نصب کابینت آشپزخانه، اطلاعاتی مفید و کاربردی به شما ارائه دهیم و همچنین شمارا بیشتر با پروسه و مراحل نصب کابینت آشپزخانه آشناسازیم. امیدواریم ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید:

 

اهمیت نصب کابینت آشپزخانه توسط خبره

کابینت‌های آشپزخانه، از اصلی‌ترین عناصر و تجهیزات هر آشپزخانه‌ای محسوب می‌شوند. برای هر آشپزخانه‌ای با توجه به‌اندازه و ابعاد آن و همچنین هماهنگی بیشتر با دکوراسیون داخلی منزل و سلیقه مشتری، کابینت‌های مخصوص به خود را باید سفارش داد و طبیعی ست که نصب کابینت در هر آشپزخانه، تابع مقتضیات همان فضا باشد. نصب هر مدل و هر نوع متریالی که در کابینت آشپزخانه بکار می‌رود با دیگری متفاوت است و اصول آن با همدیگر فرق خواهد داشت. نصب درست و اصولی کابینت‌ها، دوام و ماندگاری آن‌ها را بالاتر می‌برد و به زیبایی هر چه بیشتر آن‌ها در آشپزخانه کمک می‌کند.

نصب کابینت‌ها در آشپزخانه، نقطهٔ پایان و انتهایی کار ساخت کابینت است و مرحلهٔ مهمی محسوب می‌شود که نباید اهمیت آن را نادیده گرفت. خوب است بدانید که نصب کابینت آشپزخانه، فرقی نمی‌کند کابینت ممبران باشد یا های گلاس کاری تخصصی ست و توسط نصابان حرفه‌ای و باتجربه انجام می‌گیرد.

مراحل نصب کابینت آشپزخانه

بعد از انتخاب متریال موردنظر و مدل کابینت، اندازه‌گیری دقیق و سپس ساخت آن‌ها، نوبت به نصب کابینت‌ها خواهد رسید که مرحلهٔ پایانی و نهایی کار محسوب می‌شود.

 

علامت‌گذاری بر روی دیوار برای نصب کابینت‌ها

از بااهمیت‌ترین کارهایی که در نصب کابینت آشپزخانه باید بدان اهمیت داد، علامت زدن اندازه‌ها برای نصب اتصالات و کابینت‌ها در آشپزخانه است. علامت‌گذاری بر روی دیوارها، باید بسیار دقیق و باظرافت صورت گیرد و حتی وجود ۱ اشتباه جزئی می‌تواند نصب کابینت‌ها را با مشکل و اختلال مواجه کند. نصاب‌های حرفه‌ای کابینت آشپزخانه، در این مرحله نهایت دقت و توجه را نشان می‌دهند و اندازه‌هایی دقیق و خطوطی صاف بر روی دیوار ترسیم می‌کنند تا نمای پایانی کار، همان چیزی باشد که باید باشد.

نصب کردن اتصالات و تجهیزات نگه‌دارنده کابینت‌ها

بعد از ترسیم و علامت‌گذاری محل نصب کابینت‌ها، باید اتصالات را به دیوار متصل کرد. اتصالات نصب کابینت، باید به حد کافی محکم و مقاوم باشد تا بتواند وزن کابینت و لوازمی که در آن قرار می‌گیرد را تحمل کند. اتصالات باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند تا بتوانند وزن کابینت را تاب بیاورند و همچنین باید با دقت و بسیار محکم به دیوار متصل شوند.

 

نصب بدنه کابینت‌ها به اتصالات

بعد از نصب اتصالات به‌صورت دقیق و محکم، باید بدنه یا اسکلت کابینت را به آن‌ها نصب کرد. نصب کابینت‌ها ۲ مرحله دارد. در مرحلهٔ ۱ باید کابینت‌های زمینی را نصب کرد و بعدازآن، اقدام به نصب کابینت‌های دیواری و بالایی نمود.

کابینت‌های زمینی به‌وسیلهٔ پایه بر روی زمین قرار می‌گیرند اما باید به‌وسیلهٔ اتصالات به دیوار محکم و ثابت شوند تا جابجا نشوند. پس‌ازآنکه کابینت‌ها در جای خود ثابت شدند، باید متناسب با سطح زمین تراز شوند. کف‌پوش و سطح کف آشپزخانه ممکن است دارای اختلاف سطح میلی‌متری باشد و به همین دلیل باید به‌وسیله چرخاندن پایه‌های زیرین کابینت‌ها، آن‌ها را تراز کرد تا از تکان خوردن و لق زدن کابینت جلوگیری شود.

در مرحلهٔ ۲، کابینت‌های دیواری بر روی اتصالات قرار می‌گیرند. کابینت‌های بالایی به دلیل اینکه در ارتفاع هستند و وزن زیادی را تحمل می‌کنند باید با اتصالات بیشتر و محکم‌تری به دیوار نصب شوند.

اندازه‌گیری درب‌ها و قفسه‌های درون کابینت آشپزخانه

در بعضی از مدل‌های کابینت مانند کابینت‌های تمام چوب، درهای کابینت باید بعد از نصب اندازه‌گیری و سپس ساخته شود.

درهرصورت اگر در کابینت اندازه‌گیری و ساخته نشده است، در این مرحله باید به‌طور دقیق اندازه‌گیری شود و سپس با دقت برش داده شود. همچنین قفسه‌ها و طبقات درون کابینت نیز باید مطابق میل و نیاز مشتری اندازه‌گیری و برش داده شود. اندازه طبقات و قفسه‌های درون کابینت، بهتر است ۱ تا ۲ سانتی‌متر کوچک‌تر از عمق واقعی کابینت در نظر گرفته شود تا مانع بسته شدن درب کابینت‌ها نشود.

نصب رو کابینتی بر روی کابینت

در این مرحله، رو کابینتی یا پیشخوان آشپزخانه باید نصب شود. رو کابینتی می‌تواند از جنس خود کابینت باشد یا جنس آن متفاوت باشد. درهرصورت باید دقیق اندازه‌گیری و برش داده شود تا به‌طور کامل کابینت‌های پایینی را پوشش دهد.

رو کابینتی باید به‌وسیلهٔ پیچ به سطح بالایی کابینت‌های پایینی متصل شود تا علاوه بر اینکه محکم و ثابت باشد، درصورتی‌که خراب شد به‌راحتی با یکرو کابینتی دیگر تعویض شود.

نصب لولا، ریل و اتصالات درون کابینت برای نصب در کابینت و کشوها

پس از اندازه‌گیری و برش‌کاری در کابینت، باید لولا و اتصالات به در کابینت و همچنین به بدنه کابینت متصل شود. ابتدا محل اتصالات باید علامت زده شود و سپس لولا با دقت تمام به محل علامت زده‌شده نصب شود.

برای کشوها باید ریل‌های مناسب و باکیفیت نصب شود تا کشوها به‌راحتی و سهولت باز و بسته شوند.

نصب طبقات، کشوها، درها و دستگیره‌ها

پس‌ازاین که اتصالات، ریل‌ها و لولاها بر روی بدنه کابینت و درهای کابینت نصب شد، ابتدا قفسه‌ها و طبقه‌های درون کابینت را جایگذاری شده و سپس اقدام به جاگذاری کشوها درون کابینت‌ها می‌شود. چنانچه کشوهای درون کابینت، به‌راحتی باز و بسته نمی‌شوند باید اتصالات دوباره بازبینی شوند و اشکال موردنظر کاملاً رفع شود.

سپس درهای کابینت به لولاها و اتصالات بدنهٔ کابینت متصل می‌شوند و بعدازآن، کلیه درها باید بافاصلهٔ مساوی و منظم به لولاها تنظیم‌شده و رگلاژ شوند. مرحلهٔ بعدی، نصب دستگیره‌های کابینت به در کابینت‌هاست.

رگلاژ کردن در کابینت‌ها و اتصال دستگیره‌ها، نهایی‌ترین کار در مراحل نصب کابینت آشپزخانه است و بعدازآن، می‌توان کابینت‌ها را تمیز کرد و وسایل و لوازم آشپزخانه را درون آن‌ها سازمان‌دهی کرد.

نکات مهم در مراحل نصب کابینت آشپزخانه

در پروسه مراحل نصب کابینت به دیوار آشپزخانه، نکات ریز و البته بااهمیتی وجود دارد که عدم توجه به این نکات، می‌تواند نتیجهٔ نهایی را تحت شعاع قرار دهد. در ادامه به مهم‌ترین این نکات می‌پردازیم:

  • بهتر است از پایه‌های فلزی و بادوام برای قرار گرفتن در زیر کابینت‌های پایینی استفاده شود تا توان تحمل وزن بیشتری داشته باشد.
  • بعد از نصب ظرف‌شویی، باید از چسب آب‌بندی استفاده کرد تا آب و رطوبت به طبقات زیر سینک ظرف‌شویی نفوذ نکند و باعث خرابی کابینت نشود.
  • اگر از گاز رو کابینتی استفاده می‌شود، لازم است لبه‌های گاز با صفحهٔ رو کابینتی به‌وسیلهٔ چسب آب‌بندی پر شود.
  • در نصب لولای در کابینت باید از لولاهایی متناسب با وزن در استفاده شود. در غیر این صورت، در کابینت بعد از مدتی دچار افتادگی خواهد شد.
  • استفاده از ریل مناسب برای باز و بسته کردن کشوهای کابینت آشپزخانه اهمیت دارد، چراکه ریل نامناسب و بی‌کیفیت، باعث خواهد شد کشوهای آشپزخانه، روان و با سهولت باز و بسته نشود.
  • کابینت‌های پایینی اگرچه به‌وسیلهٔ پایه بر روی زمین قرار می‌گیرند اما باید حتماً به‌وسیلهٔ پیچ به دیوار متصل شوند.
  • رگلاژ کردن و تراز کردن کابینت‌ها، مرحلهٔ بسیار مهمی ست که نباید از سوی نصاب کابینت نادیده گرفته شود.
  • صفحهٔ رو کابینتی حتماً باید به‌وسیلهٔ پیچ به سطح بالایی کابینت‌های پایینی متصل شود. استفاده از چسب به‌جای پیچ کردن، کار اشتباهی ست. چسب به‌مرورزمان، از بین رفته و باعث شل شدن رو کابینتی می‌شود. مشکل دیگری که استفاده از چسب ایجاد می‌کند این است که چنانچه صفحهٔ روکابینتی نیاز به تعویض داشته باشد، انجام این کار به سهولت و راحتی امکان‌پذیر نخواهد بود، درصورتی‌که استفاده از پیچ کار را بسیار ساده و آسان خواهد کرد.
  • در انتهای کار، باید از محکم بودن تمام پیچ‌های کابینت اطمینان حاصل کرد.

قیمت نصب کابینت آشپزخانه در قم

قیمت نصب کابینت آشپزخانه با توجه به نوع سفارش شما می‌تواند متغیر باشد.

به‌عنوان‌مثال انواع کابینت‌های ایرانی و خارجی با توجه به نوع ورق استفاده‌شده در آن‌ها و کیفیت کار موردنظر قیمت و هزینه نصب در مورد هرکدام از آن‌ها می‌تواند متفاوت باشد.

 

سخن پایانی:

بدیهی ست هر متریالی که در ساخت کابینت آشپزخانه به کار می‌رود، مراحل نصب متفاوتی خواهد داشت و ممکن است در نوع اتصالات و شیوهٔ نصب اختلاف‌های جزیی داشته باشد، اما کلیات مراحل نصب کابینت آشپزخانه، همان است که در این مقاله بیان شد.

نصب کابینت آشپزخانه کاری تخصصی ست و هرگونه اشتباه در مراحل نصب کابینت، ممکن است به هدر رفتن هزینه و زحماتی که بابت ساخت کابینت صرف شده، بینجامد. ازاین‌رو، حتماً نصب کابینت آشپزخانه را به افراد حرفه‌ای و باتجربه بسپارید تا نتیجهٔ پایانی کار، مناسب و باکیفیت باشد…

قیمت نصب انواع مدل‌های کابینت‌های ایرانی و خارجی در مجموعه نوبران چوب بسیار مقرون‌به‌صرفه و مناسب‌تر از سایر کارگاه‌های کابینت سازی در قم انجام می‌شود.

ضمناً شما عزیزان می‌توانید برای این‌که بهتر در جریان قیمت و هزینه نصب انواع مدل‌های کابینت قرار بگیرید.