نوبران چوب
تماس بگیرید

مدل دکوراسیون داخلی سالن زیبایی

به پایین اسکرول کنید
مدل دکوراسیون داخلی سالن زیبایی
امتیاز دهید post

دکوراسیون داخلی سالن زیبایی شامل دو بخش متفاوت و مجزا می‌باشد: بخش اول قسمت مدیریت می‌باشد و خدمات مربوط به رزرو نوبت و خدمات حسابداری در این قسمت انجام می‌شود. بخش دوم نیز شامل خدمات زیبایی و آرایشی می‌شود. تمام تلاش صاحب یک سالن زیبایی صرف جذب مشتری می‌شود و تغییراتی که در دکوراسیون سالن زیبایی اعمال می‌شود در راستای این هدف انجام می‌شود. در ادامه مطلب به نکات طراحی یک سالن زیبایی می‌پردازیم.

انتخاب محل مناسب برای آرایشگاه

انتخاب محل مناسب برای افتتاح سالن زیبایی یکی از کلیدهای موفقیت است .اگر می‌خواهید شانس بیشتری برای موفقیت داشته باشید، زمانی را به پیدا کردن مکان مناسب اختصاص دهید. محلی را پیدا کنید که رفت‌وآمد در آنجا زیاد می‌باشد، ترافیک ندارد و دسترسی به آن آسان است. حالت ایدئال نیز به این صورت است که پارکینگ هم در آن نزدیکی وجود داشته باشد.

با این فکر که بعداً جای بهتری پیدا خواهید کرد جایی را انتخاب نکنید، چون از این کار پشیمان خواهید شد. ممکن است مجبور باشید برای شروع کسب‌وکار جدید خود صبر کنید و حتی ممکن است اجاره بیشتری پرداخت کنید، اما سالن جدید شما بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرد و مثل آهنربا مشتریان و عابران پیاده را جذب می‌کند.

طراحی نقشه مناسب در دکوراسیون آرایشگاه

خواندن مجلات و جستجو در اینترنت برای پیدا کردن ایده‌های طراحی، می‌تواند یک نقطه شروع خوب باشد. اما سالن‌ها در ابعاد و اندازه‌ها متفاوت‌اند، بنابراین آنچه در یک سالن عالی به نظر می‌رسد، لزوماً برای سالنی دیگر مناسب نیست. مبلمان، نحوه استفاده از رنگ‌ها و نوع نورپردازی از عوامل بسیار مهم در طراحی دکوراسیون آرایشگاه هستند.

همه‌ی محوطه‌ها برای طراحی باز به‌اندازه کافی بزرگ نیستند اما برای یک فضای بزرگ هم مزایا و مشکلات به‌اندازه یک فضای کوچک وجود دارد. میز کارهای بیشتر، درآمد بالقوه بیشتری را برای سالن شما به ارمغان می‌آورد اما نباید با افزایش تعداد میز کار در فضا ازدحام ایجاد کنید.شما نیز می‌توانید برای جدا کردن فضاها اختلاف ارتفاع ایجاد کنید.

نحوه چیدمان سالن زیبایی

در خصوص نحوه چیدمان فضای سالن باید به میزان مساحت موجود توجه کرد. در ابتدا قسمتی که نزدیک به ورودی است را به بخش پذیرش اختصاص دهید. شما می‌توانید قسمت مرکزی سالن یا فضایی که به پذیرش دسترسی مستقیم دارد به بخش نشیمن و انتظار مشتری اختصاص دهید و یک فضای مجزا مربوط به بخش خدمات می کاپ در فضایی خاص در سالن تعبیه نمایید و دیگر بخش‌های خدمات را هم با قرار دادن پارتیشن از هم مجزا نمایید.

میز پذیرش یا کانتر ورودی در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

اولین و آخرین نقطه‌ای که تمام مشتریان سالن می‌بینند،میز پذیرش یا کانتر ورودی است. به همین دلیل در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی باید به دیزاین و محل قرار گرفتن آن توجه خاصی شود.در پایین به چند نکته راجع به طراحی میز پذیرش اشاره‌شده است:

  • می‌توانید کف‌پوش قسمتی که میز پذیرش قرار می‌گیرد را متفاوت انتخاب کنید. همچنین طراحی زیبای نام سالن آرایشگاه روی میز پذیرش و نورپردازی متفاوت، می‌تواند اهمیت و تفاوت کانتر ورودی با سایر قسمت‌ها را مشخص کند.
  • به این موضوع که به هنگام پذیرش مشتری به چه مواردی نیاز خواهید داشت، فکر کنید. طراحی کانتر ورودی باید به‌گونه‌ای انجام شود که تمامی این قسمت‌ها از دید مشتری مخفی بمانند. دسترسی آسان کاربر پذیرش باعث خدمت‌رسانی بهتر به مخاطبان می‌گردد. کانتر ورودی اولین قسمتی است که مشتری پس از ورود به سالن باید به آن توجه کند.
  • از رنگ‌های تأثیرگذار استفاده کنید. انتخاب رنگ‌های روشن و خاص برای کانتر ورودی، علاوه بر جلب نظر مشتری، ایجاد فضایی متفاوت، باعث بزرگ‌تر دیده شدن فضا نیز می‌شود.
  • از قرار دادن لوازم خرده و مواد خوراکی روی میز پذیرش خودداری کنید. می‌توانید برای ایجاد فاصله بین مشتری و قسمت پذیرش از یک دیوار بلندتر از سطح صندلی استفاده کنید. در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی مدرن می‌بینیم که طراحی کانتر ورودی به شکلی انجام می‌شود که منشی پشت میز در حالت نشسته دیده نمی‌شود. به همین دلیل لازم است که برای صبحت با پذیرش حتماً روبه روی میز بایستید.

انتخاب طرح و رنگ مناسب

رنگ مستقیماً در روحیه افراد تأثیرگذار است. رنگ‌ها را به دودسته تیره و روشن تقسیم کنید. برای فضاهای کوچک از رنگ تیره استفاده نکنید. تناژ رنگ روشن نیز باید ماهرانه وارد محیط شود. برای ایجاد حس آرامش در دکوراسیون سالن زیبایی، از ترکیب رنگ‌های ملایم استفاده کنید.اگر می‌خواهید از رنگ‌های تند در فضای سالن استفاده کنید، در کنار این رنگ‌ها از رنگ سفید یا ملایم استفاده کنید.

رنگ بندی کابینت ممبران

رنگ بندی کابینت ممبران

 

نورپردازی در دکوراسیون سالن زیبایی

نورپردازی باعث می‌شود تا مشتری چهره خود را در آینه با رنگ و لعاب بیشتری ببیند. برای انتخاب نور، بهترین گزینه استفاده از رنگ زرد و سفید است. چون این دو رنگ، رنگ پوست را بهتر نشان می دهند. بدین منظور برخی از آرایشگاه ها مخصوصاً در کشورهای اروپایی مانند گریمورهای سینمایی از لامپ های حبابی در حاشیه آینه استفاده می کنند، اما در کشورهای آسیایی نور بیشتر در سقف نصب می گردد.

تعیین سبک چیدمان سالن

شما باید بدانید که چه سبکی را برای طراحی سالن انتخاب کنید. سبک مدرن یا مجلل. بهتر است در این فضا از دو سبک با هم استفاده نکنید. در سالن‌های زیبایی کلاسیک و مدرن از روش تزیین دیوار با کناف و پوشش های چوبی مدرن استفاده میشود و در طراحی سالن‌های لوکس از کاغذ دیواری گلدار و گچ بری شیک استفاده می‌شود.

اندازه و بزرگی آرایشگاه

بهتر است اندازه کمد و وسایل سالن را متناسب با مساحت سالن انتخاب کنید. اگر این ترکیب را بشکنید، وسایل و فضای سالن نامنظم به نظر می‌رسد.

مبلمان و صندلی ها در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

مبلمانی که انتخاب می کنید باید بادوام و متناسب با دکورهای سالن باشد. برای قسمت پذیرش، پیشخوان باید دارای فضای لازم جهت قرارگیری کامپیوتر و تجهیزات لازم باشد و شاید بتوان ویترینی در نظر گرفت که برخی از محصولات سالن را بتوان در آنجا به مشتریان ارائه نمود چرا که مکان خوبی برای نمایش کالاها هنگام ورود و خروج مشتریان به سالن است. صندلی های سرشویی از دیگر وسایلی میباشند که در سالن زیبایی به کار می روند. این صندلی ها فضای نسبتا زیادی را به خود اختصاص داده و معمولا در فضای مجزا قرار داده می شوند.

تزیین سالن زیبایی

برای تزیین دیوارهای آرایشگاه می‌توانید از برچسب هایی با اشکال مرتبط، لوازم دکوری فانتزی و باکس استفاده کنید.

سالن انتظار

تعداد صندلی‌های سالن‌ انتظار به تعداد مشتری‌های شما بستگی دارد. اگر همه‌ی مشتریان شما مجبورند از قبل وقت بگیرند، به سالن انتظار بزرگی نیاز نخواهید داشت. اگر نمی‌خواهید مشتریان شما زیاد منتظر بمانند بهتر است همیشه یک یا دو آرایشگر رزرو را برای ارائه‌ی خدمات به مشتریان پیش ‌بینی کنید.

تقریبا یک چهارم درآمد یک سالن زیبایی از فروش لوزام آرایش است. مطمئن شوید از سالن انتظار به خوبی برای نمایش لوازم آرایش فروشی خود استفاده می‌کنید.محصولات را باید طوری قرار دهید که مشتریان بتوانند آن‌ها را ببینند و بررسی کنند.یادتان نرود که نشان دادن تصاویر ویدئویی روبروی در ورودی و در ویترین توجه مشتریان را جلب می‌کند.پیشنهاد می‌کنیم اتاقی برای تعویض لباس در نظر بگیرید؛ اتاقی کامل با صندوق‌های امن که به مشتریان اجازه دهد لوازم با ارزش خود را در آن‌ها قرار دهند و حس امنیت بیشتری پیدا کنند.

ویترین سالن زیبایی

ویترین یکی از مهمترین مؤلفه‌هایی است که تصویری از سالن زیبایی به مشتریان منتقل می‌کند و نقشی اساسی در موفقیت سالن زیبایی بازی می‌کند. پس پیشنهاد می‌کنیم در این قسمت از سالن زیبایی سرمایه‌ گذاری زیادی کنید. ویترین سالن زیبایی خود را طوری طراحی کنید که اسم سالن زیبایی و علامت آن را بزرگ‌نمایی کند.استفاده از پوستر‌‌های بزرگ و تلویزیون‌ در ویترین توجه مردم را جلب می‌کند.اگر می‌خواهید لوازم آرایش را در ویترین قرار دهید، به برند‌هایی که انتخاب می‌کنید توجه لازم را داشته باشید. اگر می‌خواهید از این فضا برای نمایش لوازم آرایش استفاده کنید، محصولاتی را انتخاب کنید که به روز باشند و به وجهه‌ی سالن زیبایی شما آسیب نزنند.

طراحی آیینه های سالن زیبایی

برای سالن‌های کوچک بسیار ضروری است که از تعداد زیادی آیینه استفاده کنید. سعی کنید کل دیوار را با آینه بپوشانید، این کار سبب ایجاد حس وسعت و گشایش در فضا می‌شود. آینه های آویز می توانند یکی از دیگر ایده‌های جالب برای طراحی دکوراسیون سالن زیبایی باشند.

گیاهان تصفیه کننده هوا

گیاهان زیبا هستند، اما برخی از آن‌ها نقش موثری در تصفیه هوا دارند. اختصاص دادن فضا به گیاهان در دکور آرایشگاه استعاره‌ای از ارگانیک بودن سالن زیبایی است.بنابراین،برخی از گیاهان تصفیه کننده هوا نظیر گل قاشقی، آلوئه ورا، پاپیتال انگلیسی، آزلیا و انجیر برگ ریز را می‌توانید در دکور آرایشگاه تان قرار دهید.

بسیاری از گردشگران بر این باورند که ایران به‌منزله جذب توریست به ارائه غذای عالی و جاذبه‌های گردشگری می‌پردازد، اما این در حالی است که روند صنعت مد و زیبایی ایران رشد چشمگیری پیداکرده است. به همین دلیل هست که سالانه گردشگران زیادی سراغ این کشور را می‌گیرند تا از انواع خدمات مد و زیبایی آن بهره‌مند شوند. امروزه سالن‌های زیبایی واقع در کشور ایران ارائه‌دهنده یکی از ده‌ها خدمات مد و زیبایی محسوب می‌گردند. باوجودآنکه امروز سالن‌ها و آرایشگاه‌های کثیری با تفاوت‌های عمده در ایران واقع‌شده‌اند،ولی تنها موضوع مشترک آن‌ها طراحی و دکور آرایشگاه‌ها می‌باشد.

جهت مشاوره و سفارش با ما در ارتباط باشید

09125229950

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.