نوبران چوب
تماس بگیرید

کابینت آشپزخانه مدرن در قم

به پایین اسکرول کنید
کابینت آشپزخانه مدرن در قم
امتیاز دهید post

کابینت آشپزخانه ام دی اف از ذرات خرده شده چوب تشکیل شده است. این الیاف توسط چسب یا رزین در یک دستگاه متراکم و فشرده شده و سپس تحت حرارت خشک می شوند و بعد از آن به قطعات مناسب برش می خورند. فرق این تخته با تخته های خرده چوب در اندازه های الیاف آن هاست.

تخته خرده چوب از تکه های بزرگتر چوب تشکیل شده است. جنس کابینت آشپزخانه ممبران نیز از ام دی اف می باشد

کابینت آشپزخانه مدرن در قم

کابینت آشپزخانه مدرن در قم

دقت داشته باشید رزین به کار رفته در این الیاف ماده ای سمی است که تنفس آن بشدت خطرناک است پس هنگام برشکاری و تولید این قطعات در یک محیط صنعتی با تهویه مناسب قرار بگیرید.

مزایای کابینت آشپزخانه MDF

ام دی اف یک محصول مفید از مشتقات چوب است که عمدتا به دلیل قیمت خوب و فقدان نقص طبیعی مثل چوب در ساخت کابینت مورد استفاده قرار می گیرد.

 • هزینه مناسب

 • قابل برشکاری

 • وجود در اندازه و مدل های مختلف

 • پایدار و مقاوم

 • عدم داشتن نقص های طبیعی مثل گره های موجود در چوب

انواع کابینت آشپزخانه

قطعات ام دی اف خام در کارخانه توسط دستگاه cnc حکاکی و کنده کاری می شوند و سپس در دستگاه پرس وکیوم روکش می شوند و یا رنگ می شوند این روکش ها از جنس pvc می باشند و رنگها یا مات و یا براق هستند

۱-ام دی اف سوپر مات

احتمالا همه شما تخته های ام دی اف طرح چوب را در محل کار و منزل خود دیده اید. برای مات کردن صفحات هم از رنگ و هم از روکش می توان استفاده کرد.رنگ های طیف زیادی دارند که هر کدام دارای کد مخصوص هستند و بنا به سلیقه شما در آشپزخانه اعمال می شود.

۲-کابینت ام دی اف براق

برای براق کردن قطعات ام دی اف دو راه وجود دارد : رنگ و یا روکش pvc

رنگ ها صیقلی تر و تمیز تر هستند و به نسبت گران تر از روکش می باشند. در روکش کردن یک طرف ملامینه شده و یک طرف روکش پلاستیکی براق دارد که نسبت به رنگ کاری کیفیت پایین تری دارد

رنگ بندی کابینت آشپزخانه

اینکه چگونه آشپزخانه‌ی خود را با رنگ بندی کابینت ام دی اف زیبا تر کنید شاید یک چالش مهم در طراحی آشپزخانه شما باشد که باید با هماهنگی طراحان و سازندگان و اعمال سلیقه درست آن را به بهترین شکل پیش ببرید.
رنگ بندی کابینت ام دی اف یک عنصر مهم در طراحی آشپزخانه شما است. پالت رنگی که شما انتخاب می‌کنید برای شخصیت آشپزخانه‌ی شما یک لحن ایجاد می‌کند. طرح آشپزخانه‌ی شما گرم است یا سرد؟ انرژی‌زا و آتشین است یا آرام و بی جنبش؟

مکانی برای کارهای اجتماعی است یا محلی برای آماده‌سازی غذای مفید؟ پالت رنگ مورداستفاده در طراحی آشپزخانه‌ی شما این احساسات را نسبت به خانه ؛ چه برای اعضای خانواده و چه برای مهمانان و … به ارمغان می‌آورد.

قبل از انتخاب رنگ ها نکات زیر را بررسی و در انتخاب رنگ دقت کنید

 • گر آشپزخانه شما کوچک است از کابینت های رنگ روشن استفاده کنید
 • در آشپزخانه ای که نور طبیعی کم است و نورپردازی ضعیف هیچ وقت از کابینت تیره استفاده نکنید
 • اگر به تمیزی بیش از اندازه اهمیت می دهید طرح یا رنگی را انتخاب کنید که سهولت پاکیزگی آن بالاتر باشد

رنگ های پنتون چیست ؟

پنتون (به انگلیسی: Pantone) شرکتی است در شهر نیو جرسی که به‌خاطر سیستم رنگ پانتون (PMS) که فضایی رنگی و اختصاصی است و در صنایع به‌ویژه چاپ استفاده می‌شود، شناخته شده است. از این سیستم گاهی نیز در تولید رنگ، پارچه و پلاستیک نیز استفاده می‌شود. سیستم تطبیق رنگ پانتون سیستمی برای تولید رنگ استاندارد است. با استفاده از این استاندارد رنگ، تولیدکنندگان مختلف در مکان‌های مختلف می‌توانند به سیستم پانتون مراجعه کنند تا مطمئن شوند رنگ مورد استفاده آن‌ها، همان رنگی است که می‌خواهند بدون آن‌که با رنگ تماس داشته باشند.

رنگ بندی کابینت ام دی اف با توجه به پالت رنگی

احتمالاً ساده‌ترین راه برای شروع کردن، کار کردن با ( پالت رنگ پنتون بهاری برای ۲۰۱۸) برای طراحی رنگ آشپزخانه شما و الهام گرفتن از نمونه‌هایی که تا آن زمان در گالری آشپزخانه طراحان هست,است و زیباترین نتیجه را به ارمغان می‌آورد.

شما مشاهده می‌کنید که پالت پنتون با ترکیبی خوب از رنگ‌های خنک و گرم به‌ خوبی تعادل بین رنگ‌های خنثی و تند را رعایت می‌کند .تفاوت قابل‌توجه در رنگ‌های ۲۰۱۸ این است که آن‌ها پیچیده‌تر هستند و شامل رنگ‌های روشن و شفاف و ترکیبی از رنگ‌های مهیج و دراماتیک می‌باشند. این به این معناست که شما نباید رنگ‌های استاندارد را به خود تحمیل کنید تا به طراحی خاصی نزدیک شوید.

طراحی گرم با هاله‌هایی سرد

در این آشپزخانه رنگ غنی و گرم چوب با یک دیوار پوش سرد و خنثی ترکیب فوق العاده ای را تشکیل داده است. این گرمی و سردی کنار هم تعادل را در محیط ایجاد می کند و همچنین چشم نیز از رنگ محیط به دلیل تعادل ما بین رنگ ها خسته نمی شود.

خاکستری خنثی ترین رنگ موجود است پس در کنار رنگ گرمی مثل چوب که تناژ قهوه ای و قرمز دارد جلوه بصری بالایی دارد و تعادل در آن به خوبی حفظ شده است.کف پوش های چوبی روشن نیز در این ترکبی جایگاه خود را دارند.استفاده از وسایل آشپزخانه مشکی نیز جلوه خوبی به فضا بخشیده است.در انتخاب رنگ ها دقت کنید تا بالانس خوبی از رنگ ها ایجاد کنید.

هیچ کس اندازه شما نمیتواند به بهترین شکل ممکن محل زندگی و کار شما را چیدمان و طراحی کند.پس فارغ از مد و اصرار طراحان ترکیب رنگی و مدل کابینت ام دی اف خود را انتخاب کنید.البته روانشناسی رنگ ها می تواند کمک زیادی به شما بکند.

طراحی معاصر با طیف گرم

در این آشپزخانه با کابینت ام دی اف ترکیب رنگی فوق العاده ای مشاهده می شود. قرار دادن رنگ سفید که تقریبا یک رنگ خنثی محسوب می شود در کنار رنگ گرم چوب در پرده ها و کف زیبایی دو چندانی به فضا بخشیده است. در مرکز این آشپزخانه سفید یک جزیره با چوب تیره استفاده شده است که همخوانی عالی با فضا دارد. ترکیب یک رنگ خنثی در کنار رنگ هایی که تناژ قهوه ای ، کرم و یا قرمز دارند بسیار متعادل زیباست.

قرار دادن المان های دیگر با رنگ های گرم متفاوت مثلا سبز نیز می تواند جذاب به نظر برسد. یک گلدان کوچک در یک فضای گرم باعث تعادل رنگ در محیط آشپزخانه شما با کابینت ام دی اف می شود. این ترکبی رنگی می تواند محیطی گرم و صمیم برای شما و اعضای خانواده تان فراهم کند.

طراحی خنک و مدرن

این آشپزخانه می تواند نمایانگر یک پالت رنگی پنتون ۲۰۱۸ باشد که شامل خاکستری،طیف ملایمی از سفید و همچنین کرم روی کاشی های بین دیوارهای کابینت می باشد . یک طراحی خنک و مدرن و خنثی با یک پس زمینه پیچیدگی و هیجان و فضایی دراماتیک را ایجاده کرده است.

رنگ تیره در قسمتی از سقف ، در حاشیه پنجره ها، پایه چزیره و پیشخوان تعادلی رنگی خنثی را ایجاد کرده است. فضای یک دست خنثی و ملایم می تواند خسته کننده باشند پس رنگ هایی گرم اما طبیعی مثل چوب را به رنگ بندی کابینت ام دی اف خود اضافه کنید تا حس بهتری در محیط داشته باشید.

بهترین رنگ کابینت آشپزخانه

در حال حاضر بهترین و محبوب ترین رنگ ها برای کابینت آشپزخانه ام دی اف در همه جای دنیا و حتی ایران رنگ سفید و رنگ های روشن است.البته که رنگ های خنثی نیز به تازگی در خانواد های جوان محبوب شده است. رنگ خاکستری یک رنگ دوست داشتنی اما خنثی است که شما می توانید با دیگر رنگ آن را ادغام کرده و فضای منزل خود را فوق العاده تر کنید.

رنگ سفید فضایی روشن ، بزرگ و گرم را به شما هدیه می دهد. از کاشی های رنگی برای تعادل رنگی استفاده کنید.قفسه های باز چوبی در یک فضای کاملا سفید بسیار چشم نواز و جذاب است پس از روتین ها پیروی نکنید . بر اساس سلیقه خود آشپزخانه را تکمیل کنید.

کابینت ام دی اف آشپزخانه کوچک

هنگام انتخاب کابینت ام دی اف آشپزخانه کوچک خود باید به نکاتی دقت کنید. اینکه آیا رنگ انتخابی متناسب فضای شما هست یا خیر. توجه داشته باشید رنگ های تیره آشپزخانه کوچک را بسته تر نشان می دهند. دوما اینکه دوست دارید ام دی اف شما براق باشد یا مات. کابینت ام دی اف براق فضای شما را بزرگتر نمایش می دهد و این خود یک مزیت محسوب می شود

قیمت کابینت آشپزخانه

قیمت کابینت آشپزخانه به عوامل مختلفی بستگی دارد که شما قبل از خرید باید به آنها توجه کنید. البته قیمت کم کابینت های ام دی اف یک مزیت برای آنها محسوب میشود این ارزانی قیمت نسبت به کابینت تمام چوب بیان شده است .

 • جنس بدنه انتخابی شما : ایرانی ، خارجی
 • روکش انتخابی : مات یا براق
 • طرح سفارشی یا آماده
 • نوع صفحه انتخابی
 • جزئیات اجرایی : نصب ، آب بندی
 • یراق آلات : لولا، دستگیره، ریل و جک

با کابینت آشپزخانه دنیای از رنگ و طرح را تجربه کنید

 • طیف رنگ و طرح در کابینت ام دی اف بسیار بالاست. و بنا به سلیقه شما و شرایط مقتضی و البته بودجه شما برای این کار رنج گسترده ای از مدل ها در اختیار شماست. رنگ و طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید و بنا به سلیقه یک خانواده ایرانی فضای خود را طراحی و چیدمان کنید. کابینت های ام دی اف در بین ایرانیان به علت گستردگی رنگ و مدل محبوبیت بالایی دارند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.