نوبران چوب
تماس بگیرید

طراحی وساخت کمد دیواری

به پایین اسکرول کنید

طراحی وساخت کمد دیواری

مرداد ۲۴, ۱۳۹۸دسته بندی : کمد دیواری
طراحی وساخت کمد دیواری
4.3/5 - (3 امتیاز)
کابینت آشپزخانه با روکش طبیعی چوب

کابینت آشپزخانه با روکش طبیعی چوب

روز اول که به منزل جدید نقل مکان می کنیم به نظر خیلی بزرگ و دلباز است ولی به مرور همه فضای منزل پر از لباس و کتاب و ده ها وسیله ریز و درشت دیگر می شود. خانه خریدن هم که به این سادگی ها نیست و قیمت ها هم که سرسام آور شده. بهترین راه در این شرایط استفاده از فضای عمودی در آپارتمان است.

با نصب کمد دیواری در اتاق ها حداکثر استفاده را از فضای عمودی خواهید داشت. بزرگ کردن سطح خانه که امکان پذیر نیست ولی همیشه می توانید با طراحی و ساخت کمد دیواری از همین آپارتمان نقلی هم بهتر استفاده کنید. ساخت کمد دیواری در منزل ارزان ترین راه برای نظم دادن به لوازم ضروری است.

ساخت و نصب کمد دیواری

کمد دیواری یک جعبه بزرگ است که می تواند قفسه ای برای کتاب ها ، کمد ویترین دار پذیرایی و یا کمد لباس باشد. طرح داخل کمد دیواری و مدل کمد دیواری مشخص می کند که برای چه کاری ساخته شده و چه توقعی از آن داریم. برای ساخت کمد دیواری در منزل این مراحل انجام می شود.

طراحی و ساخت کمد دیواری

اولین قدم برای نصب کمد دیواری تصمیم گیری در مورد طرح داخل کمد دیواری است. مدل کمد دیواری و نوع کاربری آن در طراحی تاثیر دارد. طرح ساخت کمد لباس با طرح کمد دیواری پذیرایی تفاوت دارد. هزینه ساخت کمد دیواری هم با توجه به مدل کمد دیواری ممکن است بیشتر یا کمتر شود.

اول تصمیم بگیرید که کمد دیواری ریلی مدرن یا ساده می خواهید بعد طرح اولیه برای ساخت و نصب کمد دیواری ترسیم می شود. در این طرح تعداد کشوها، قفسه ها و حتی نوع درب کمد دیواری هم مشخص می شود.

قیمت کمد دیواری

کمد دیواری اتاق خواب، کمد دیواری پذیرایی، کمد لباس اتاق بچه و هر فضایی که برای این کار در نظر دارید باید به درستی اندازه گیری شود. ابعاد و اندازه کمد دیواری مشخص می کند که قیمت ساخت کمد دیواری چقدر خواهد شد. اندازه گیری دقیق در موقع نصب کمد دیواری هم خیلی مهم است. اگر اندازه ها دقیق نباشد ساخت چارچوب کمد دیواری و نصب کمد دیواری به مشکل می خورد.

ابزار نصب کمد دیواری

بدون لوازم و ابزار کار نمی توانید طراحی و ساخت کمد دیواری را کامل کنید برای هر کاری نیاز به ابزار تخصصی دارید. ورق ام دی اف متریال اصلی برای ساخت کمد دیواری است هزینه ساخت کمد دیواری با مواد اولیه مرغوب همیشه بیشتر است. برخی از ابزار نصب کمد دیواری عبارتند از: نوار اندازه گیری، پیچ چوب و رولپلاک، چکش، دریل و مته، ماشین پوست برای سنباده، اره ، رنگ و….

ساخت کمد دیواری

نصب کمد دیواری با ساخت چارچوب شروع می شود. چارچوب فلزی یا mdf ضخامت بالا برای ساخت کمد دیواری استفاده می شود. هزینه ساخت چارچوب کمد دیواری بستگی به کیفیت متریال آن دارد. قاب و چارچوب فلزی بسیار با دوام تر است و در اثر سنگینی وزن لوازم شکم نمی دهد. قیمت کمد دیواری با نوع چارچوب ارتباط دارد.

برای ساخت چهارچوب کمد دیواری ابتدا دیوار در صورت مسطح نبودن اصلاح می شود. گاهی دیوارهای عمودی یا گوشه ها کاملا تراز نیستند که قبل از نصب کمد دیواری و چارچوب باید شیب مناسب اجرا شود.

کمد دیواری در قم

کمد دیواری در قم

طرح داخل کمد دیواری

در طرح اولیه مشخصات کامل قفسه ها، کشوهای ریلی، رگال لباس و هر چیزی که مشتری سفارش می دهد، نشان داده شده. بر اساس نقشه طرح داخل کمد دیواری تنظیم می شود.لازم است تا قفسه های دارای استحکام کافی باشند. ساخت کمد لباس و کمد دیواری پذیرایی از نظر طرح داخل کمد دیواری کاملا متفاوت است. هزینه ساخت کمد دیواری هم با در نظر گرفتن به همین جزئیات کم و زیاد می شود.

نصب کمد دیواری

در نهایت قفسه ها، کشوها و همه جزئیات روی ریل قرار گرفته و طرح مطابق طراحی شکل می گیرد. در این مرحله شکل اصلی کمد دیواری مشخص شده و می توانید رنگ مناسب را برای درب های کمد انتخاب کنید. بهتر است رنگ درب کمد دیواری را با توجه به دکوراسیون داخلی انتخاب کنید تا هماهنگی بیشتری داشته باشد. انواع مدل کمد دیواری mdf قابلیت رنگ پذیری زیادی دارد پس نگران نباشید حتما یک رنگ مناسب را می توانید برای کمد دیواری پذیرایی یا اتاق خواب سفارش دهید. مهم اینست که کار طبق دلخواه تان باشد.

نصب کمد دیواری در قم

قیمت کمد دیواری ریلی بالاتر از مدل کمد دیواری mdf درب لولایی است. کمد دیواری ریلی جدید نیازی به فضای اضافی برای باز شدن درب ندارد و حتی نصب کمد دیواری در اتاق های کوچک تر هم انجام می شود.

جهت مشاوره و سفارش با ما در ارتباط باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *