نوبران چوب
تماس بگیرید

پروژه کابینت آشپزخانه با روکش طبیعی چوب و رنگ پلی اورتان

امتیاز دهید portfolio

کابینت آشپزخانه با روکش طبیعی چوب و رنگ پلی اورتان

یکی از ویژگی‌های کابینت آشپزخانه با روکش طبیعی چوب و رنگ پلی اورتان این است که توانایی ساخته‌شدن در ۲ سبک مدرن و کلاسیک را داشته باشند. لازم به ذکر از در این پروژه از روکش چوب بلوط آمریکایی استفاده شده است .

کابینت چوبی یکی از این کابینت‌ها است که می‌توان از این قابلیت آن استفاده کرد. در زمان‌های قدیم برای ساخت کابینت‌هایی که در سبک کلاسیک هستند بیش‌تر از چوب استفاده می‌گردید در موارد اندکی استفاده از نئوپان نیز رواج داشت.

گاهی اوقات نیز کابینت کاران از قطعاتی همانند یونیت در ساخت آن‌ها بهره می‌بردند ولی امروزه می‌توان برای ساخت این سبک کابینت‌ها از مواد متفاوت و مختلفی بهره برد. هدف ساخت از کابینت‌های کلاسیک که در آن‌ها از چوب طبیعی استفاده‌نشده است این است که بتوان با استفاده از طراحی مشابه چوب، کابینت‌هایی به بازار عرضه کرد که دارای قیمت پایین‌تری نسبت به کابینت‌های باشند که از خود چوب ساخته‌شده‌اند. کابینت‌های چوبی را می‌توان در ۲ حالت تولید کرد. در حالت نخست تمام بخش‌های کابینت در حالت چوبی تولید می‌شود. این کابینت‌ها به دلیل قیمت بسیار بالای خود فقط در منازل و یا مکان‌هایی که بسیار خاص هستند استفاده می‌شوند. برای ساخت کابینت‌های با روکش طبیعی چوب می‌توان از چوب راش، گردو و … استفاده کرد.

کابینت آشپزخانه ممبران سفید طلایی

پروژه کابینت آشپزخانه با روکش طبیعی چوب

کابینت آشپزخانه ممبران

پروژه کابینت آشپزخانه با روکش طبیعی چوب

کابینت آشپزخانه ممبران وکیوم

پروژه کابینت آشپزخانه با روکش طبیعی چوب پولی اورتان

پروژه کابینت آشپزخانه با روکش طبیعی چوب

پروژه کابینت آشپزخانه با روکش طبیعی چوب

پروژه کابینت آشپزخانه با روکش طبیعی چوب و رنگ پلی اورتان

پروژه کابینت آشپزخانه با روکش طبیعی چوب و رنگ پلی اورتان

کابینت آشپزخانه باروکش چوب

برای ساخت این نوع از کابینت‌ها باید از ورقات MDF ای استفاده کرد که طرح چوب‌دارند در این حالت باید از روکشی که از چوب ساخته‌شده باشد استفاده کرد که این روکش بر روی آن قرار می‌گیرد. از این ورق می‌توان برای قسمت‌های مختلف کابینت مثل درها استفاده نمود. از این روکش‌های چوبی سال‌های گذشته برای تولید محصولات چوبی همانند میز و … استفاده می‌کردند.

روش کار به این صورت بود که این روکش‌ها را بر روی نئونان قرار داده و سپس آن را رنگ می‌کردند. کابینت سازان برای این‌که کابینت‌های روکش چوبی را به کابینت‌های که از چوب طبیعی ساخته‌شده‌اند شبیه کنند از روش‌های مختلفی استفاده می‌نمایند. یکی از این روش‌ها این است که از طرح‌های مختلفی که برای کابینت چوبی استفاده می‌شود در کابینت باروکش چوبی نیز بهره می‌برند.

ویژگی‌های استفاده از کابینت آشپزخانه روکش چوب

کابینت‌هایی که از روکش چوب در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود از محبوبیت بالایی در بین مشتریان برخوردار هستند زیرا این کابینت‌ها دارای دوام و ماندگاری بالایی می‌باشند و همچنین نمای این کابینت‌ها نیز از سایر کابینت‌ها بیش‌تر است. استفاده از رنگ‌هایی که از نوع پلی‌استر و یا پلی آورتان هستند باعث می‌شود که این کابینت‌ها بتوانند در مقابل رطوبت به‌خوبی دوام و ماندگاری داشته باشند و اگر دچار آسیب نشوند آب نمی‌تواند به درون آن واردشده و درنتیجه خراب نخواهند شد. کابینت‌های روکش چوبی به دلیل این‌که دارای MDF هستند می‌توانند به‌خوبی ماشین‌کاری شوند و روی آن نقش‌های مختلفی قرار گیرد.

کابینت‌های گلاس یا MDF معمولی به دلیل داشتن روکش ظاهر ساده‌ای دارند و نمی‌توان با CNC یا ابزارآلات نجاری مدل و طرح خاصی روی آن حکاکی کرد. همچنین برای محافظت از مغز ورق MDF یا هایگلاس باید حتماً از نوار لبهٔ PVC استفاده کرد که از زیبایی کار می‌کاهد درصورتی‌که در ساخت کابینت ام دی اف خام رنگ‌شده تمام قسمت‌های درب کابینت با استفاده از رنگ polyurethane پوشش داده می‌شود و هیچ محدودیتی ازنظر ضخامت درب، رنگ‌بندی و مدل آن وجود ندارد.
به‌طورکلی رنگ‌های پلی آورتان به دودسته اصلی تقسیم می‌شوند که یکی از آن‌ها بر پایه روغن و دیگری بر پایه آب است رنگ پلی اورتانی که بر پایه روغن تولید می‌شود غلظت بیشتری دارد و دیرتر خشک می‌شود اما ازنظر کیفیتی و طول عمر دوام بالاتری دارد. رنگ‌های پلی آورتان بر پایه آب رقیق هستند و به‌سرعت خشک می‌شوند به همین دلیل برای تولید کابینت بارنگ پلی آورتان بر پایه آب لازم است چند دست رنگ روی سطوح مختلف کابینت پاشیده شود